Torby z nadrukiem – różne tworzywa

Torby z nadrukiem są często wykorzystywane przez sklepy oraz przedsiębiorstwa do pakowania produktów w coś, co jednocześnie stanowi reklamę działalności. To opcja na codzienne zakupy, jak i na zestawy ofertowe dla współpracowników.

Płócienne i papierowe torby z nadrukiem

torby z nadrukiemTorby przydają się do pakowania prezentów, czy na zakupach. Atrakcyjni nadruk sprawia, że chętnie sięgamy po taka torbę, a przy okazji robimy darmową reklamę sklepowi. Takie stylowe torby a nadrukiem mogą być wykonywane z różnych tworzyw. Ich wybór zależy od tego, jak trwała ma być torba, jak elegancka i do czego ma służyć. Na pewno w sklepach najczęściej wykorzystuje się bardzo tanie torby foliowe. Można dostać je w różnych opcjach. Są takie półprzeźroczyste, posiadające jedynie logo sklepu. Są torby kolorowe, nieprzeźroczyste, jak również takie które są całkowicie zadrukowane z jednej lub dwóch stron. To torby nie tylko z grafiką, ale i ze zdjęciami. Na torbie pojawiają się wtedy takie reklamy jak w prasie czy na billboardzie. Często nie są to jedynie reklamy sklepu czy firmy ale reklama konkretnego produktu, która może być finansowana przez jego producenta. Wtedy sklep dostaje reklamówki za darmo lub za niższą cenę w zamiast za ich wykorzystywanie.

torby z nadrukiemWada reklamówek jest to, że nie są bardzo atrakcyjne i nie nadają się do pakowania bardziej ekskluzywnych rzeczy. Innym rodzajem torby również wykorzystywanej w sklepach, ale i do pakowania prezentów są papierowe stylowe torby z nadrukiem. Mogą to być torby ze zwykłego papieru, jak również z takiego poddanego recyklingowi, dzięki czemu są tańsze i ekologiczne, bo przetworzone. Torby mogą być cienkie, takie najczęściej są wykorzystywane w sklepach odzieżowych do pakowania ubrań. Mogą też być grubsze, wzmacniane, o sztywnym spodzie. Takie sprawdzają się w lokalach ekskluzywnych, na przykład u jubilera. Stosowane są także do eleganckiego pakowania prezentów. Torby papierowe również można dostać w dobrej cenie. Ich wadą jest brak odporności na wilgoć. Dobrym rodzajem toreb są torby z lnu czy bawełny. Materiałowe torby są wielokrotnego użytku, można je prać, często posiadają atrakcyjny nadruk. To torby które można zabierać do szkoły i pracy, na zakupy, czy w podróż. Są trwałe, kolorowe, nadają się idealnie do reklamy czy dla fanów.

Ich wadą jest to, że kosztują więcej niż te papierowe czy foliowe. Są jeszcze rzadko stosowane torby z polipropylenu, także z dodatkiem śliskich tworzyw sztucznych, dzięki czemu są one wodoodporne i bardzo trwałe, nie rozciągają się, nie przerywają. Czasem można je znaleźć w ofercie sklepów spożywczych czy meblowych.