Przypinki i inne gadżety fanowskie

Bycie fanem zobowiązuje. Każdy miłośnik danego muzyka, zespołu, aktora, reżysera, czy pisarza regularnie czyta wszystkie informacje na jego temat, słucha jego nowych piosenek, ogląda filmy, czyta powieści, chodzi na koncerty, czatuje na spotkaniach autorskich po autografy. Do tego też popularne jest kolekcjonowanie różnego rodzaju gadżetów związanych z obiektem naszego zainteresowania.

Przypinki – czy nadal są popularne?

PrzypinkiMamy plakaty do przywieszenia na ścianach, pasujące dzwonki an telefon, czy tapety na komputer. Jednak jak wiadomo mamy też mnóstwo innych gadżetów. Popularne są na przykład przypinki. To takie małe drobiazgi, najczęściej kupowane przez fanów muzyki. To oni są najbardziej wyrazistą grupą fanowską. Wszyscy potrafimy sobie wyobrazić jak wygląda przeciętym fan muzyki metalowej, czy hip-hopu. Takie przypinki są na tyle dyskretne, że nie rzucają się nam od razu w oczy, jednak an tyle widoczne, że każdy kto będzie stał blisko nas zobaczy fanami jakiej muzyki jesteśmy. Przypinki są tanie, można je kupić nawet w sieciowych sklepach mediowych. Równie tanie są obecnie fotomagnesy. Jest to nowa rzecz na rynku, więc jeszcze jest ich mały wybór. Jednak jeśli nie możemy nigdzie dostać magnesu z ulubionym zespołem, to możemy go wykonać samodzielnie. Coraz więcej drukarni oferuje takie usługi. Wystarczy przynieść dowolne zdjęcie, a oni załatwią resztę. To daje nam też więcej możliwości tworzenia, bo nie musimy kupować magnesu, ze zdjęciem, jakie się nam nie podoba, ale nie ma większego wyboru produktów. W ten sam sposób możemy wykonać kubek ze zdjęciem. Wybieramy zdjęcie, a drukarnia cyfrowa naniesie go specjalna maszyną na ceramiczny kubek. Do tego fan może dodać nazwę zespołu, tekst piosenki czy znane powiedzenie muzyków. Na pewno każdy będzie zazdrościł nam takiego kubka fanowskiego. Fani często sięgają również po koszulki. Zespoły rockowe i metalowe najczęściej mają je w kolorze czarnym z grafiką z płyty czy ze zdjęciem zespołu, natomiast raperzy preferują luźne bluzy z kapturem z nazwą zespołu czy wykonawcy. Dzięki temu widać z daleka jaką muzykę lubimy i jaki zespół jest naszym ulubionym. Jak widać każdy fan może liczyć na wiele gadżetów związanych z obiektem swojego zainteresowania.

Dzięki temu jego zamiłowanie może się rozwijać, a on sam może się wymieniać z innymi fanami gadżetami. Na pewno takie podejście do sprawy jest kreatywne i pomysłowe, szczególnie kiedy bierzemy sprawę w swoje ręce i sami decydujemy się na zaprojektowanie własnego gadżetu fanowskiego, jakiego nie ma nikt inny.

Tekst został napisany przy pomocy: www.cyfrowypress.pl