Co można grawerować laserem?

Laser kojarzyć się może z wieloma rzeczami. W kosmetyce laser stosowany jest do depilacji i usuwania blizn oraz przebarwień. Pokazy laserowe odbywają się na koncertach czy miejskich imprezach sylwestrowych, zamiast pokazu fajerwerków. Laser stosowany jest również w medycynie do korekty wad wzroku, w przemyśle używa się laserowych (czyli bardzo dokładnych) narzędzi pomiarowych.

Grawerowanie to trwała metoda

grawerowanie laseremI w dziedzinie reklamy laser znalazł swoje zastosowanie. Wyróżniamy cięcie oraz grawerowanie laserem. Dlaczego właśnie laser? Ponieważ z dokładnością do 0.01 milimetra potraf wyciąć dowolny kształt, nawet najbardziej skomplikowany. Laser tnie błyskawicznie każdy materiał, a brzegi wycięcia będą gładkie. Nie będzie zatem drzazg czy metalowych ,,wiórów”. Również przy grawerze precyzja i krótki czas wykonywania ma znaczenie. Laser jest tak wszechstronny, że można go używać do skrajnie różnych tworzyw. Laserem wygrawerujemy na szklankach dedykację urodzinową, na kalendarzu w skórzanej oprawie dodamy inicjały, a na metalowej tabliczce swoje dane, które zawisną przy wejściu do biura firmy. Laser nie uszkadza delikatnej struktury tworzywa, nie nadpala jej. Laserem grawerowana jest także plexi, aluminium, laminaty, sklejki i wiele innych. Kiedy warto zamówić usługę grawera?

grawerowanie laseremBez dwóch zdań to doskonała opcja na prezent dla bliskiej osoby. Szklane dekoracje będą pasowały na podniosłe uroczystości, czy na ważne rocznice. Karafki, butelki i inne nadadzą się dla koneserów wykwintnych alkoholi. Szklane statuetki wybierane są do wręczania na konkursach biznesowych i naukowych. Grawerowanie drewna będzie wskazane jeśli ktoś lubi naturalne dekoracje do domu. Ozdobne pudełko na biżuterię, na torebki herbaty, czy inna szkatułka z drewna z pewnością ucieszy niejedną osobę. Grawerowanie laserem ma zastosowanie nawet w przemyśle. To dobra, bo trwała metoda na wykonywanie tabliczek znamionowych, które muszą znaleźć się na każdej maszynie, ale także na pociągach, czy w windach. Tu grawer gwarantuje, że ważne informacje nie zetrą się i nie wyblakną, jak w przypadku farby. Podsumowując, nowoczesny laser to polecana opcja w wielu branżach, nie tylko reklamowej. W każdym mieście można znaleźć firmy oferujące takowe usługi, które szybko i tanio wykonują każde zlecenie.

Warto zaznaczyć, że w wielu dobrych przedsiębiorstwach można materiał (na przykład sklejka czy plexi) otrzymać na miejscu, więc nie trzeba kupować materiału i przywozić go do firmy grawerskiej. To ułatwia cały proces i pozwala zaoszczędzić sporo czasu.